Filmy

 • Jak uczyć się skutecznie. Kilka sposobów, które sprawdziłam na sobie (efektywna edukacja)

  Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym postaram się przybliżyć kilka zasad zwiększających skuteczności uczenia się. Stosowałam je podczas prac na doktoratem, i spisały się na medal. Jakiś czas temu ukazał się na rynku wydawniczym Harvardzki poradnik skutecznego uczenia się, zapoznałam się z nim, i… okazało się, że to, co dla mnie było naturalnym sposobem uczenia się, w dużej mierze znalazło poparcie w badaniach naukowych. Jest to materiał nie tylko dla osób, które chcą się uczyć, ale i dla nauczycieli, wykładowców oraz trenerów. Chcemy przecież zwiększać skuteczność naszej pracy.

  Więcej
 • Wybierasz marnotrawstwo czy gospodarność? | (Czy stworzyliśmy kulturę marnotrawienia?)

  Żyjemy w bardzo złożonym świecie. Choć sama złożoność nie jest zła, to już skomplikowanie i nadmiar, mogą nam zaszkodzić. Często bowiem prowadzą do marnotrawstwa. A marnotrawienie przychodzi nam tym łatwiej, im więcej posiadamy. Z pewnością jest działaniem nieekonomicznym, niesprawnym, i polegającym na nieuzasadnionym wydatkowaniu zasobów. Jak z nim walczyć w życiu zawodowym i osobistym? Posłuchajcie… 😊

  Więcej
 • 5S w pokoju dziecięcym, czyli jak nauczyć dziecko nie marnotrawić czasu

  W domu przeciętnego rodzica:
  - Mamo, mamo, gdzie jest mój łaciaty koń?
  - A gdzie są kredki?
  - Zgubiła mi się laleczka Jasmina ☹

  Przez całe życie nieustannie czegoś szukamy. Szukamy w domu, szukamy w pracy, zastanawiamy się, gdzie położyliśmy kluczyki, gdzie schowały się potrzebne w danej chwili dokumenty, gdzie jest mąka, cukier, gdzie jest komórka…? Marnujemy w związku z tym czas, czyli nasz jedyny nieodnawialny zasób. A czasu mamy tyle, ile go sobie wygospodarujemy. A właściwie, to ile go nie zmarnujemy.

  Więcej
Script logo