Filmy
Czy praktykowanie zen może wpłynąć na jakość pracy i dobrostan pracowników?
WięcejCo o tym mówią badania w naukach o zarządzaniu i jakości?
Chciałabym zaprezentować wyniki badań dotyczących związków między praktyką medytacji uważności a naszym dobrym samopoczuciem, dobrostanem indywidualnym i organizacyjnym.
Zapraszam do obejrzenia filmu.Czy potrafisz słuchać? Czy naprawdę chce usłyszeć to, co ktoś chce ci powiedzieć?
WięcejOd marca pracuję zdalnie. Całą dobę spędzam też ze swoimi dziećmi. I przyznam, że czasami nie jest różowo. Byliśmy, co prawda, przyzwyczajeni do aktywnego spędzania ze sobą czasu, ale nie non stop. Nie da się uniknąć konfliktów. Złapałam się na tym, że coraz częściej brakuje mi cierpliwości.
Nie musimy się zmieniać, przecież przetrwanie nie jest obowiązkowe (W.E. Deming)
WięcejKtoś, kiedyś powiedział, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pojawiła się pandemia, która dotknęła niemal wszystkich ludzi na Ziemi. Głęboko wierzę, że mądre umysły poradzą sobie z nią. Może nie uwolnią nas od wirusa, ale nauczą, jak z nim żyć.
Jak uczyć się skutecznie? Część 1 - Zapamiętywanie (efektywna edukacja)
WięcejLepiej zapamiętujemy, jeżeli to czego się uczymy bawi nas, kojarzy nam się z czymś, jest prezentowane w kontekście.
Jak uczyć się skutecznie. Kilka sposobów, które sprawdziłam na sobie (efektywna edukacja)
WięcejZapraszam do obejrzenia filmu, w którym postaram się przybliżyć kilka zasad zwiększających skuteczności uczenia się. Stosowałam je podczas prac na doktoratem, i spisały się na medal. Jakiś czas temu ukazał się na rynku wydawniczym Harvardzki poradnik skutecznego uczenia się, zapoznałam się z nim, i… okazało się, że to, co dla mnie było naturalnym sposobem uczenia się, w dużej mierze znalazło poparcie w badaniach naukowych. Jest to materiał nie tylko dla osób, które chcą się uczyć, ale i dla nauczycieli, wykładowców oraz trenerów. Chcemy przecież zwiększać skuteczność naszej pracy.
Wybierasz marnotrawstwo czy gospodarność? | (Czy stworzyliśmy kulturę marnotrawienia?)
WięcejŻyjemy w bardzo złożonym świecie. Choć sama złożoność nie jest zła, to już skomplikowanie i nadmiar, mogą nam zaszkodzić. Często bowiem prowadzą do marnotrawstwa. A marnotrawienie przychodzi nam tym łatwiej, im więcej posiadamy. Z pewnością jest działaniem nieekonomicznym, niesprawnym, i polegającym na nieuzasadnionym wydatkowaniu zasobów. Jak z nim walczyć w życiu zawodowym i osobistym? Posłuchajcie… 😊
5S w pokoju dziecięcym, czyli jak nauczyć dziecko nie marnotrawić czasu
WięcejW domu przeciętnego rodzica:
- Mamo, mamo, gdzie jest mój łaciaty koń?
- A gdzie są kredki?
- Zgubiła mi się laleczka Jasmina ☹Przez całe życie nieustannie czegoś szukamy. Szukamy w domu, szukamy w pracy, zastanawiamy się, gdzie położyliśmy kluczyki, gdzie schowały się potrzebne w danej chwili dokumenty, gdzie jest mąka, cukier, gdzie jest komórka…? Marnujemy w związku z tym czas, czyli nasz jedyny nieodnawialny zasób. A czasu mamy tyle, ile go sobie wygospodarujemy. A właściwie, to ile go nie zmarnujemy.