Baza wiedzy

 • Lean Service w teorii i praktyce

  Publikacje

  Książka poświęcona jest minimalizacji wszechogarniającego nas marnotrawstwa poprzez wdrożenie koncepcji Lean w organizacjach.

  Więcej
 • Kaizen personalny w posterach

  W życiu możemy robić cokolwiek, ale nie wszystko na raz (za Davidem Allenem)

  Jako, że jestem wielkim zwolennikiem zarządzania wizualnego, przygotowałam publikację złożoną z grafik, na których zaprezentowałam zasady i instrumenty, które możemy wykorzystać dla poprawienia własnej produktywności.
  Zapraszam do pobrania publikacji „Kaizen personalny w posterach, czyli… wizualna instrukcja obsługi efektywnego człowieka. Część I”.

  Więcej
 • Menedżer z bajki - Część I

  Bajki, baśnie, to nieodłączny element dzieciństwa. Niemalże każda z bajek to skarbnica mądrości, która ukazuje poważne, niekiedy fundamentalne problemy w sposób prosty i czytelny. Rzecz idzie o to, żeby mądrości te mogły przyswoić sobie dzieci.

  Więcej
 • Kaizen personalny

  Kaizen oznacza stopniowe i uporządkowane oraz ciągłe udoskonalanie, ulepszanie, poprawianie wszystkiego, co realizujemy w naszym życiu, z wykorzystaniem małych kroków. Może odnosić się zarówno do życia zawodowego, jak i prywatnego. Wszędzie tam, gdzie musimy lub chcemy coś zmienić.

  Więcej
 • Efektywność i nieefektywność

  Dlaczego mam tak mało czasu dla siebie?

  W życiu tak dużo tracimy, marnotrawimy... Tracimy czas (zasób nieodnawialny), pieniądze, inne zasoby materialne, przyjaciół... A przecież wcale tak nie musi być. Wystarczy choć odrobinę popracować nad własną efektywnością, odrobinę każdego dnia, żeby w dłuższym okresie czasu wypracować wiele.

  Więcej
 • Czas - najważniejszy z zasobów

  Najbardziej dotkliwe dla człowieka jest marnotrawienie czasu. Czas to jedyny zasób nieodnawialny (przy aktualnym stanie wiedzy; może kiedyś coś w tej materii ulegnie zmianie).

  Więcej
 • 5S - czyli pięć zasad zarządzania stanowiskiem pracy

  5S to skrót pochodzący od japońskich słów: seiri to selekcja (ang. sort), seiton to systematyka (ang. storage), seiso to sprzątanie (ang. shine), seiketsu to standaryzacja (ang. standarise), shitsuke to samodyscyplina (ang. sustain)

  Więcej
 • Destrukcyjny stres

  Stres, w ograniczonym zakresie, jest nam potrzeby, często mobilizuje nas do działania. Jest to tak zwany stres pozytywny (awans, nowa praca, wyczekiwane zmiany w życiu, narodziny dziecka…).

  Istnieje jednak także stres negatywny – i jest go niestety znacznie więcej. Stres negatywny, oprócz tego, że znacznie pogarsza produktywność, wpływa destrukcyjnie na ciało i umysł człowieka. Niestety od jakiegoś czasu stres jest ciągle obecny w naszym życiu. Można by nawet powiedzieć, że stał się normą. Ale czy tak musi być?

  Więcej
 • Jak zarządzać pocztą e-mail?

  Każdego dnia jesteśmy „zalewani” informacjami. Informacyjne „tsunami” wpływa negatywnie na naszą produktywność, a co gorsza, jest to jeden z głównych stresorów. Warto więc wypracować swoją własną strategię zarządzania informacją

  Więcej
Script logo